top of page

گفتگوی شاهنامه‌ای با مهرداد پارسهIn a rare opportunity we got to ask our Shahnameh related questions from an expert in Shahnameh, Mehrdad Parseh.


به مناسبت چهاردهمین بزرگداشت فردوسی در منچستر برای نام‌نویسی و شرکت رایگان در دیگر برنامه‌های بزرگداشت فردوسی دوستان شاهنامه اینجا کلیک نمایید یا از کیوآر کد زیر استفاده نمایید.مهرداد پارسه انسان. ایرانی. کورد. دکتری در رشته عمران. چند سالی است که شاهنامه میخوانم و در آموختن آن از هیچ کوششی فروگذار نیستم. از انجا که شاهنامه را هویت راستین انسانی و فرهنگ به آیین ایرانی میدانم در آموزش و گسترش آن می کوشم. در واتس آپ؛ تلگرام و کلاب هاوس برنامه‌های آموزشیِ خواندن و گزارش (شاهنامه؛ گرشاسب نامه؛ بانوگشسب نامه؛ بهمن نامه؛ فرامرزنامه؛ کوشنامه؛ خسرو و شیرین و هفت پیکر) را برگزار کرده‌ام و برخی از این برنامه‌ها هنوز هم ادامه دارند و نیز با گروهی از دوستان دانشور پژوهش‌هایی در چهارچوب کاوشی دانشی از شاهنامه را دنبال میکنم گاهی نیز می نویسم به این گفته ی سخته و سنجیده ی فرزانه فردوسی باوردارم که می فرماید:

مياساي از آموختن يک زمان

زدانش ميفکن دل اندر گمان

چو گويي که وام خرد توختم

همه هر چه بايستم آموختم

يکي نغز بازي کند روزگار

که بنشاندت پيش آموزگار


با پوزش از قطع تصویر در بخشی از گفتگو. در گفتگوهای آینده و به پیشنهاد دوستان از اپلیکیشن‌های دیگر برای برقراری ارتباط استفاده خواهد شد.

6 views0 comments

Kommentit


bottom of page